Комунальне підприємство з Тернопільщини потрапило в ТОП-100 неприємного рейтингу

За за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році, на 100-му місці антирейтингу найбільших підприємств-забруднювачів який оприлюднило Держводагентство, опинилося Чортківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства.

Обсяг забруднених стічних вод 0,477 млн.куб.м, 

До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам.

 Дані щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідного реагування Держекоінспекції та Мінприроди тощо.

Цей перелік сформований на підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році. До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам, повідомляє прес-служба відомства.

Очолили антирейтинг забруднювачів ПРАТ «АК «Київводоканал», ПРАТ «Меткомбiнат «Азовсталь», ПАТ «Днiпровський меткомбінат» (м. Камянське), ПАТ «Запорiжсталь», КП «Днiпроводоканал», ТОВ ВКФ «НАЙС» (м. Днiпро), ДМКП «Львiвводоканал», МКП «Миколаївводоканал», Фiлiя ПРУВОКС ПАТ «ДТЕК  Павлоградвугiлля», КП «Чернiгiвводоканал».
Загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, загальний обсяг скиду забруднених зворотних (стічних) вод – 952 млн. куб. м (із них 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу).
 Майже дві третини підприємств, що увійшли до анти-рейтингу «ТОП-100» розташовані на території 5 областей: Дніпропетровська – 24; Донецька – 19; Львівська – 7, Харківська – 7, Луганська – 6.
Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі – 74, промисловості – 18 (з них найбільші це підприємства чорної металургії – 6).
Це напевне останній рік коли Чортків попадає в такі рейтинги:
У Чорткові за 62,4 млн грн проведуть реконструкцію біологічних очисних споруд. Як повідомили УНІАН в прес-службі облдержадміністрації, про це під час перевірки ходу ремонтних робіт повідомив голова ТОДА Степан Барна. Каналізаційні очисні споруди Чорткова були збудовані у 1976 році та є неефективними.
У 2017 році було розроблено проект для реконструкції біологічних очисних споруд кошторисною вартістю 62,4 млн грн. «У 2017 році постановою Кабінету Міністрів України виділено кошти на їх реконструкцію продуктивністю 7 тис. м куб. на добу з виділенням першого пускового комплексу на 4 тис. м куб. на добу. Вартість будівництва I-го пускового комплексу складає 20,6 млн грн, з них 16,5 млн грн – кошти державного бюджету, 4,1 млн грн – співфінансування з місцевого бюджету. Протягом 2017 року освоєно 17,8 млн грн», – поінформував Барна.
На об’єкті вже збудовано чотири коридорні аеротенки шириною коридору 4,5 м, глибиною 4,4 м та довжиною 30 м, продуктивністю 4 тис. куб метрів.
Подача повітря в аеровану зону аеротенків буде здійснюватись за допомогою системи пневматичної аерації, до складу якої входять повітродувки, повітропроводи та трубчасті аератори дрібнобульбашкової аерації. Також побудована господарська будівля для повітродувок.
«Сьогодні філософія нашої роботи – будувати очисні споруди, а не лікарні, адже, коли буде чиста питна вода, зменшаться захворювання серед населення. І тому наша мета – й надалі будувати та відкривати очисні споруди в містах області», – наголосив Барна.
Детальніше читайте на УНІАН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *