Мешканці Тернопільщини потрапи до лікарні з сальмонелою

Загалом 80 осіб постраждали від неякісної іжі, що подавали  у кафе «Гурман»  на Рівненщині (смт. Мізоч). Святкування у цьому закладі завершилося госпіталізацією для 69-х. Серед них є і мешканці Тернопільщини, яких теж запросили на святкування. Вже наступного дня краяни скаржились на пронос, блювання та температуру до 40°.

Попередній діагноз – гострий гастроентероколіт, повідомляє ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Спеціалісти центру разом з фахівцями Держпродспоживслужби проводять епідрозслідування випадків гострої кишкової інфекції та з’ясувують обставини виникнення спалаху. За попередніми результатами у хворих виявлено сальмонелу.

– Мешканці Тернопільщини були присутні на святкуванні у кафе “Гурман” і звертаються за меддопомогою. У людей були скарги і для проведення ефективного лікування вони госпіталізовані у інфекційне відділення Кременецької райлікарні. Можливо, кількість хворих збільшуватиметься, – каже завідувач відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Марія Павельєва.

– Ми отримали термінові повідомлення і передали їх на Рівне, тому що ці люди, які госпіталізовані, будуть включені у спалах, адже вони пов’язані перебуванням в одному місці.

ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» звертається до всіх, хто відвідував кафе «Гурман» при появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) терміново звертатися за медичною допомогою. Самолікування може призвести до важких ускладнень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *