На Тернопільщині спалили небезпечну хімічну речовину

Нещодавно у Борщеві невідомі підпалили мішки та пластикові тари з хімічною речовиною. Пожежа виникла на відкритій території на вулиці Володимира Великого. Очевидці одразу викликали рятувальників.

Рятувальники ліквідували пожежу мішків та поліетиленової тари з невідомою хімічною речовиною, ймовірно аміачною селітрою, пише  ОВІД.

Загрози розповсюдження цієї речовини не має. За цим фактом проводиться розслідування. Тепер працівники поліції будуть встановлювати — хто саме виніс хімічну речовину і підпалив її.

Додамо, що аміачна селітра — це найбільш розповсюджене азотне добриво серед сільськогосподарських підприємств, фермерів та приватних господарств.

Відноситься до 3 класу небезпеки за ступенем впливу на людський організм. Ця хімічна речовина вважається помірно небезпечною речовиною, однак, при тривалому нагріванні існує небезпека виникнення пожежі або детонації з можливим вибухом.

Аміачна селітра вибухає, особливо в суміші з металевими, при використанні проміжних детонаторів, наприклад, тротилу.

При зберіганні у великих кількостях, наприклад на полях, зафіксовані випадки вибухання від удару при спробі розпушення. При нагріванні до понад 160 °C розкладається з виділенням переважно закису азоту з домішками інших оксидів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *