Не сплатив вчасно – отримай штраф: на українців чекають нові неприємності

В Україні з 1 травня почали нараховувати штрафи за комунальні борги. Стягнення не повинно перевищувати 0,01% боргу за кожен день затримки чи 4% річних.

Киянка Злата вирішила поділитися своєю історією, щоб вберегти українців від помилок, передає ТСН.

У жительки Києва недоплачених залишилося 2500 гривень. За новим законом їй почнуть нараховувати штраф, пеня якого становить 0,01 боргу за кожен день прострочення. Отже, Злата, крім боргу 2500, має ще й сплатити 7,5 грн штрафу.

Втім пеня не так страшна, адже не становить великої суми, але перспектива залишитися відключеним від поставок зовсім не радує. Тобто, якщо боржник не планує оплачувати рахунки, то взимку його чекають відключені батареї і відсутність теплої води.

“Новим законом, незалежно від укладення та неукладення договору передбачено порядок обмеження, не припинення, а обмеження по комунальним послугам споживача. Але це можливо після 30 днів після офіційного повідомлення постачальником такої людини поштовим зв’язком”, – прокоментував адвокат Єгор Воротінцев.


До речі, заборгованість населення по оплаті за житлово-комунальні послуги на кінець квітня 2019 року становлять 63,5 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *