Олігарх з Тернопільщини продовжує заробляти мільйони на газових угодах

Американський сенатор Роджер Уікер заявив, що український бізнесмен Дмитро Фірташ (який родом із Тернопільської області) і є спонсором Опоблоку на парламенські вибори, що відбудуться 21 липня, заробив на газовому ринку України “сотні мільйонів незаконних доходів” у той час, поки чекав екстрадиції в США. Про це йдеться у відповідному листі від 11 квітня 2018 року, який опубліковано NBC News.

Сенатор зазначив, що, незважаючи на арешт, Фірташ продовжує займатися корупцією в Україні. За його оцінками, бізнесмен міг заробити на цьому після арешту близько $ 1,5 млрд.

“Ця корупція підриває зусилля українських реформ, які Сполучені Штати рішуче підтримують”, – написав Уікер тодішньому генпрокурору Джеффу Сешнсу.

Зазначається, що видання отримало копію цього листа у відповідь на запит в рамках закону США про відкритість інформації.

У листі Уікера також стверджується, що до 2014 року Фірташ діяв в якості прямого агента Кремля”, беручи участь в схемі, що дозволяє “заробляти” на постачання природного газу між російським “Газпромом” і Україною.

Виходячи з судових документів і телеграм Держдепартаменту, які також є в розпорядженні NBC News, Фірташ брав участь у цій схемі, принаймні, з 2005 по 2010 рік.

“Шляхом маніпулювання цінами на природний газ, Кремль використовував “Росукренерго” в якості інструменту для збереження залежності (Києва – ред.) від Москви”, – йдеться в листі Уікера.

Згідно з судовими документами, “Росукренерго” була фірмою, створеною Фірташем і “Газпромом”, контрольний пакет акцій якої належить російському уряду.

У той же час прес-секретар і адвокати Фірташа, Ленні Девіс і Ден Уебб заявили, що звинувачення в листі Уікера були “категорично і однозначно хибними”.

“Немає ніяких фактів, щоб підтвердити їх”, – сказав Девіс.

Наголошується, що Девіс, колишній помічник Білла Клінтона, який також є представником колишнього адвоката Трампа Майкла Коена, погрожував NBC News судовим позовом за дезінформацію, якщо зміст листа Уікера буде опубліковано.

“Схоже, що сенатор Уікер написав лист, грунтуючись на дезінформації, – сказав Девіс, – можливо, використовуючи мову, подібну до того, що використовується упередженим топ-менеджером великої української державної компанії, яка може бути зацікавлена в створенні вертикально інтегрованої монополії в газовому бізнесі”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *