У громаді на Тернопільщині прийняли складні, але необхідні рішення в реформуванні освітньої галузі

Цього тижня  на черговій сесії Теребовлянської міської ради прийняли складні, але необхідні рішення в реформуванні освітньої галузі громади.

Зокрема йдеться про Рішення про реорганізацію опорного закладу Теребовлянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Рішення про припинення (ліквідацію) Навчально-виховного комплексу «Боричівська загальноосвітня школа-сад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

У першому випадку – Семенівський НВК (навчально-виховний комплекс), який свого часу став філією опорної школи (Теребовлянська ЗОШ №1) – має стати повноцінним Дошкільним навчальним закладом (зі створенням окремої юридичної особи).

До цього часу у даному НВК знаходилася школа І ступеня (20 дітей) та садочок (21 дитина). В подальшому на базі цього НВК буде діяти тільки ДНЗ (дитячий садок), що дасть можливість створити відповідні умови для комфортного перебування та харчування дітей. А старші діти (1-4 класи) – їздитимуть шкільним автобусом до опорного закладу, який має всі умови для їх навчання.

У випадку з Боричівським НВК – школа неперспективна у зв’язку з народжуваністю, яка знижується з року в рік (у 2020 році в школі не буде жодного першокласника, як і в наступні три роки).  В той же час Боричівський НВК – має останнє місце у рейтингу шкіл ОТГ (якість освітніх послуг, кадрове забезпечення, матеріально-технічна база…)

Щодо наступних кроків Теребовлянської міської ради та відділу освіти у даному випадку – планується складання маршруту шкільного автобуса, щоб уже з першого вересня довозити дітей із с.Боричівка до міських шкіл, а вихованців ДНЗ – до найближчого садочку. Також – педагогам Боричівського НВК, які бажають працювати за своїм фахом надалі – відділ освіти склав перелік пропозицій з працевлаштування у школах Теребовлі та ближніх сіл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *