Дітвора в селі на Тернопільщині залюбки катається на роликах. Бо дорога там – хоч яйце коти

Настільки впорядковану проїжджу частину сільської вулиці наразі будь-де в районі годі й пошукати. Хоча в Товстенькому має відмінний стан не тільки сама дорога, а й ходова частина вулиці Центральної.

Це ще торік влітку та вулиця обросла з одного боку добротним асфальтним тротуаром-хідником. А в перспективі має бути й другий – з протилежної сторони вулиці.

Потому почалося впорядкування проїжджої частини 9-сантиметровим в осьовій лінії асфальтним покриттям.

– Питання доріг – то як питання церкви: обговорюється скрізь і всюди, – коментує Товстеньківський сільський голова Борис Качмарський. – Значить, треба їх робити.

Звісно, це – задоволення не з дешевих. Бо ж як: ще торік первинно передбачалось впорядкувати асфальтним покриттям майже 2 км – від могили неподалік в`їзду в Товстеньке аж до школи, практично в кінець села. Та відчутне подорожчання насамперед матеріалів «з`їло» такий намір. Тому було впорядковано близько 800 метрів вулиці. Тобто пройдено половину шляху – в прямому і переносному поняттях.

Друга черга вводиться в дію якраз тепер. Роботи розпочато буквально вчора, тобто минулої п’ятниці, коли прибула перша вантажівка з асфальтобетоном.

Завдання нинішнього літа (такими часовими рамками обмежує намір сільський голова) – впорядкування вулиці протяжністю 940 метрів. Відповідно: перший відрізок 600 та другий – близько 400 м. Кінцева точка – сільський будинок культури. Та нині дорожники рухаються у зворотному напрямку, тобто назустріч торішньому фінішу.

– Підрядниками дуже задоволені, – констатує Борис Качмарський.

Що й не дивно: адже торік вони, фахівці ПП «Автомагістраль-Захід» (Заліщики) під керівництвом Андрія Барчука, стовідсотково засвідчили свій професіоналізм.

Де вже влігся асфальт, милує око гладенький, густої барви, як свіжозорана рілля, шлях. На іншій ділянці вулиці, вкритій щебенем, снує сучасна техніка.

І там, де дорожнє покриття вже вляглося, стрімкує в своє задоволення на роликах дітлашня. У Товстенькому це вже – добра традиція. І дуже мальовнича така картинка на тлі товстеньківської церкви, дбайливо поновленої торік.

А цього року навколо неї поставлено нову сучасну огорожу завдовжки 200 метрів, над входом – мистецьки обладнаний дашок-покриття. Ще й буде вистелено бруківку.

В одній барві щодо фасадів та покриття витримано соціальні установи села: будинок культури з поштовим відділенням, ФАП із бібліотекою, двоповерхове приміщення майбутнього центру дозвілля та пам`ятник полеглим односельчанам. Розпочато будівництво торгового комплексу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *