Роз’яснення щодо надання субсидій на поточний (літній) період цього року

У зв’язку зі змінами в законодавстві  житлова субсидія призначається на наступний період домогосподарствам, які одержували субсидію у попередньому періоді й у яких відсутня заборгованість зі сплати послуг, у грошовій готівковій формі без подання нових заяви і декларації.

У травні автоматично перепризначать субсидію на новий період всім, хто не має заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Повторно із заявою та декларацією про доходи потрібно звернутися тим, чиї справи розглядала комісія, орендарям житла і внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни чи в складі сім’ї, чи у фінансовому плані сімейного бюджету.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації та заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Також з документами необхідно буде звернутися сім’ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у квартирі осіб і сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну заробітну плату. Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкові субсидії.

Важливо, щоби на травень не було прострочено понад місяць заборгованості по оплаті комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні місяці. Борги за квітневу «комуналку» не будуть прийматися до уваги при перепризначенні субсидії в травні.

Також не будуть прийматися до уваги донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов. Якщо в травні субсидія буде перепризначено на новий період – 2019-2020 рр., то в жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги будуть братися доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 года. Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, мають право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22 % від «мінімалки» – 918,06 грн) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *