Зарваниця отримає новий статус від Папи Римського

Одна з головних святинь Тернопільщини – Зарваниця незабаром отримає особливий статус.

Так, 30 червня Зарваниці присвоять статус «Малої Базиліки». Відповідне рішення прийняв Папа Франциск, хоча він особисто і не буде присутній на церемонії вручення. Проте, приєднатися до важливої події запрошують усіх вірян світу, – повідомляє «Ternopil.eu».

Проголосить новий статус Зарваниці представник Папи Римського. Завдяки цьому святиня отримає ряд привілеїв таких як: право на особливе вбрання для священиків, використання в богослужіннях спеціального дзвіночка, змін зазнає і прапор.

У Тернопільсько-Зборівській єпархії розповіли, що Папа Франциск з власної волі вирішив визнати особливість паломницького центру та благословив святиню на отримання нового статусу.

Нагадаємо, в серпні минулого року в Зарваниці відкрили новий комплекс «Український Єрусалим», у якому відтворили найкращі копії головних християнських пам’яток. Зокрема, в комплексі відобразили Голгофу, Оливний город, сходи Покаяння. Споруду оточили мурами, які символізують оборонні мури Єрусалиму.

Варто додати, що центральним об’єктом комплексу є копія Гробу Господнього. Біля нього знаходяться Левові ворота та Вежа Давида. На найвищій точці «Українського Єрусалиму» облаштують оглядовий майданчик, посередині якого буде купіль для прочан.

Нещодавно у Зарваниці відбувся реабілітаційний відпочинок військових та їхніх дружин. Впродовж тижня з учасниками АТО працював військовий капелан Микола Квач, який має досвід в реабілітації бійців. Натомість дружинам військових подолати психологічний стрес від наслідків війни, які отримали їхні чоловіки, допомагала психолог Марія Ніженко. Окрім цього учасники АТО взяли участь у цікавих майстер-класах, арт-терапії та приєдналися до активного відпочинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *