Про інструменти місцевого економічного розвитку, про «Прозорро.Продажі» детально дізнались учасники практикуму у Тернопільському РВ АМУ

14 травня у Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся практикум із застосування законодавства для представників органів місцевого самоврядування, у т.ч. ОТГ Тернопільщини.

Тема заходу: «Застосування інструментів місцевого економічного розвитку для ефективного розвитку громади». Він відбувався в рамках реалізації Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

 Модераторами заходу були:

  • директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської облдержадміністрації Галина Воляник,
  • представник акредитованого майданчику ДП «Прозорро.Продажі» Наталя Войтенко.

Галина Миколаївна розповіла учасникам практикуму про сучасний стан та перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Тернопільській області, детально ознайомила з особливостями чинного законодавства з питань підготовки проектів регіонального економічного розвитку органами місцевого самоврядування, повідомила про Інвестиційний портал та наголосила на важливості наявності Стратегії розвитку території, яка має бути «баченням майбутнього громади, а не просто презентабельним папірцем».

Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ТОДА розповіла про залучення інвестицій  та розвиток об’єктів підтримки підприємництва як інструменти місцевого економічного розвитку, зокрема, про актуальні гранти за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги.

Представник акредитованого майданчику ДП «Прозорро.Продажі» Наталя Войтенко розповіла учасникам практикуму про акредитований майданчик ДП «Прозорро.Продажі» – як робота з «Прозорро.Продажі», який допомагає наповнювати місцеві бюджети. Та навела ряд аргументів про те, чому вигідно продавати та здавати в оренду комунальне майно через «Прозорро.Продажі».

Виконавчий директор, консультант з питань  місцевого економічного розвитку Тернопільського РВ АМУ наголосив:

“Важливо аби у громаді розуміли, що не можна сидіти й чекати, коли до Вас приїде інвестор й захоче вкладати кошти саме на Вашій території. Ні, такого не буде. Аби залучити інвестора потрібно докласти чимало зусиль. Адже у всьому є конкуренція, переможцем залишиться той, хто краще себе прорекламує, хто запропонує вигідніші умови, хто надасть повний супровід інвестору та ін.”

Також варто пам’ятати, – додав консультант з МЕР, – що потрібно максимально вкладати кошти в проекти розвитку, в які сьогодні Ви вкладаєте кошти, а «завтра» цей проект дасть Вам плоди. Адже самих лише коштів державної субвенції чи інших державних підтримок буде недостатньо аби розвивати громаду.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *