Зміни у банках: що таке IBAN код та що зміниться від моменту його запровадження

Для спрощення міжбанківських розрахунків Національний банк України вирішив запровадити IBAN код, за стандартами оформлення якого у період з п’ятого серпня до 31-го жовтня 2019 року банки країни мають змінити номери рахунків своїх клієнтів.

Що це таке? IBAN (англійською International Bank Account Number) означає дослівно міжнародний номер банківського рахунку. Іншими словами, це новий, європейський, стандарт оформлення рахунків у банку.

Щоб зрозуміти, приведемо приклад. Зараз номер рахунку клієнта складається з 14-ти цифр і починається з 2625 (інколи 2620). Одержувач платежу може знайти даний номер в своєму договорі чи системі інтернет-банкінгу, або звернутись до контакт-центу чи відділення банку. Номер рахунку не те саме, що номер картки, який складається з 16-ти цифр і вказаний на картці.

А міжнародний банківський рахунок складається з 29-ти значень і має такий вигляд:

Переваги: За міжнародним номером банківського рахунку міжбанківські платежі здійснюються швидше і коштують дешевше.

Трохи історії: Спочатку IBAN код був створений для лише країн Європейського союзу, але тепер широко використовується й у інших країнах світу.

Що треба знати клієнтам банків про запровадження IBAN

Національний банк України для клієнтів банків випустив пам’ятку про запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN. У ній зазначається, що у перехідний період з п’ятого серпня до 31-го жовтня клієнти банку зможуть отримувати номер свого рахунку, оформлений за міжнародними стандартами, для передачі його іншим банкам. Уточнюється, що зміна номеру рахунка не призводить до змін положень договору.

Також, у цей період можна буде переказувати кошти за обома номерами рахунків: діючим та міжнародним. А вже з першого листопада у реквізиті розрахункового документа «Рахунок» мають зазначати номер рахунку платника/отримувача тільки за стандартом IBAN.

Всі перекази коштів з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *