Указом Президента на Тернопільщині створено новий заказник загальнодержавного значення

В Бережанському районі на Тернопільщині створено новий заказник загальнодержавного значення, що входить до території Смарагдової мережі Європи «Бережанське Опілля».

Завдяки спільній наполегливій роботі управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, науковців, громадськості Президент України Петро Порошенко 11 квітня 2019 року підписав Указ про надання ботанічному заказнику  «Жолоби» загальнодержавного значення.

Заказник створений задля збереження природних трав’яних угруповань, рідкісних та зникаючих видів рослин. Його площа – 60,0 га.

Ця заповідна територія є унікальним масивом лучно-степової рослинності з низкою видів рослин, занесених до Червоної книги України та Переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення.

Нагадаємо, що наразі природоохоронна спільнота області очікує підписання ще одного Указу Президента  щодо розширення території національного природного парку «Дністровський каньйон» на 901,1 гектарів у Борщівському, Бучацькому і Заліщицькому районах. . Запропоновані до включення до складу парку ділянки теж входять до Смарагдової мережі Європи , багаті на червонокнижні різновиди флори та фауни, унікальні природні ландшафти, рекреаційні і туристські об’єкти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *