Медична реформа в дії: Тернопільщина 2019 (відео)

Ініційована керівництвом держави медична реформа дає сьогодні позитивні результати. Представницька влада, разом з виконавчою, досягнула успіхів завдяки переформатуванню органів місцевого самоврядування та територіальної влади. Відтак видатки на охорону здоров’я зросли в рази.

Лише на первинну ланку у 2017-2018 роках у Тернопільській області скеровано 266 мільйонів гривень, підписано понад 700 тис. декларацій із сімейними лікарями, оновлено амбулаторій і фельдшерско-акушерских пунктів на суму 28 мільйонів гривень.

«Сьогодні ми стоїмо на шляху перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства і, відповідно, принцип оплати роботи лікарів не за час, проведений на робочому місці, а за надану пацієнту послугу. Основна мета цього кроку – дати гідну заробітну плату лікарю, який працює. 

Позитивні результати з підвищення оплати праці лікарів ми вже можемо побачити на прикладі сімейної медицини. У Тернопільській області існують зразки центрів сімейної медицини, де лікарі загальної практики мають абсолютно нове забезпечення і, якщо раніше отримували 6 тис. грн. заробітної плати, сьогодні вже отримують 16-25 тис. грн., а помічники сімейного лікаря – від 9 тис. грн.

Окрім того завдяки ініціативі керівництва держави на реалізацію реформи медицини у сільській місцевості з державного бюджету Тернопільська область отримала чимало коштів, укладено договори на будівництво амбулаторій, закуплені нові автомобілі швидкої допомоги.

Окрім високих зарплат лікарям, медична реформа передбачає і доступність послуг для громадян. Тому Тернопільська обласна рада здійснила перші кроки до започаткування страхової медицини в регіоні – прийняла рішення про виділення коштів (п’ять мільйонів гривень) на забезпечення полісами добровільного медичного страхування медичних працівників закладів охорони здоров’я комунальної власності Тернопільської обласної ради. Якщо говорити мовою цифр, то за 1800 грн в рік застрахований пацієнт при потребі зможе отримати  медичних послуг на суму 100 тис. грн..», – розповідає  голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Звичайно, ще багато роботи попереду, але те, що вже зроблено, на сьогодні є великим проривом вперед!

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *