На Тернопільщині відсвяткували 107-му річницю Пласту в Україні (відео)

Ціле покоління захисників української держави, які віддали життя за її волю й незалежність, формувала протягом багатьох десятиліть молодіжна організація Пласт.

«День першої пластової присяги», започаткований 107 років тому, урочисто відзначили сьогодні, 13 квітня в Шумську. Захід, що відбувся під гаслом «Нас веде борців незламних слава», приурочений 870-й річниці писемної згадки про Шумськ та героям УПА.
Пластунів з усієї області привітав голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

«107 років першої пластової присяги — це визначна подія для всіх українців. Приємно бачити, якою активною сьогодні є наша молодь. Безумовно, вам є у кого вчитися: не можемо не згадати видатних пластунів Степана Бандеру, Романа Шухевича та усіх бійців ОУН і УПА. — зазначив очільник області. — Сьогодні ми є свідками новітньої великої боротьби українського народу за своє збереження. І подвиг хлопців-пластунів, серед яких наш земляк Віктор Гурняк, є гідним прикладом для наслідування».

У заході взяли участь близько 500 пластунів з усіх осередків Тернопільської  області МО «Пласт-НСОУ»: Шумськ, Кременець, Бережани, Козова, Хоростків, Збараж, Тернопіль, Бучач, Підгайці, Верещаки, Зборів, Чортків, Підволочиськ, Людвище, Загір’я. Урочистості розпочалися зі спільної молитви у Спасо-Преображенській церкві й покладання квітів на могилу сотника Кропиви та шести невідомих повстанців. Після вимаршу пластунів вулицями міста до Площі Героїв Майдану (центр міста), відбулося складання пластової присяги й нагородження кращих пластунів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *