У Дубовецькій школі дітям розповіли як боротися з домашнім насиллям

14 березня у Дубовецькій філії НВК “Лозівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ” с. Дубівці провели ознайомчий захід у старших і молодших класах з метою інформування дітей з темою домашнього насилля.

Працівники мобільно-консультативного пункту розповіли дітям про те, що таке домашнє насилля, які дії необхідно прийняти, щоб йому протидіяти та про нещодавні зміни в українському законодавстві, що стосуються цього явища.

Довідка:

Домашнє насильство – діяння (дія, або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання, або між родичами, теперішнім  чи колишнім подружжям, а також погрози вчинення таких дій.

Одним з головних змін стало те, що тепер домашнім насильством вважають не тільки побої, а й психологічний тиск, примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.

Раніше кривдника могли тільки затримати на три години, тепер же йому загрожуватиме від 150 годин громадських робіт до двох років в’язниці.

Поскаржитись на кривдника зможуть і ті, хто живуть в цивільному шлюбі. До речі, в цьому випадку покарання навіть посиляться.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *