У Чортківській райдержадміністрації відбулася зустріч з питань індексації пенсій та готівкової виплати субсидій

12 березня у залі засідань адмінбудинку відбувся прийом громадян з питань індексації пенсій та готівкової виплати субсидій, який проводили директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський та начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик. Так, у роботі взяли участь голова райдержадміністрації Оксана Чайчук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Володимир Цвєтков, голова комісії з припинення діяльності Чортківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Михайло Сташків, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, представники органів місцевого самоврядування, установ соціального захисту та Ощадбанку, відділення пенсійного фонду.
Роботу розпочала голова райдержадміністрації Оксана Чайчук, яка відзначила актуальність питань соціальної сфери, а також закликала присутніх до живої дискусії з метою отримання якнайбільшого об’єму достовірної інформації щодо індексації пенсій, готівкової виплати субсидій та інших питань у сфері соціального захисту населення.
Далі директор департаменту соціального захисту населення Тернопільськоїоблдержадміністрації Вадим Боярський детально роз’яснив питання монетизації житлових субсидій. «Живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Такі виплати, починаючи з 4 березня, пенсіонерам надійдуть одночасно з пенсією, а всім іншим – буде перераховано грошовим переказом через державний Ощадбанк з 12 березня. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень.
Наступним про перерахунок пенсій з 1 березня розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Ігор Москалик. Перерахунок відбувається автоматично з урахуванням рівня середньої зарплати та інфляції. Звертатися щодо нових нарахувань до Пенсійного фонду не потрібно. В середньому пенсії зростуть на 17-18%. Для визначення розміру пенсії існує базова формула, яка враховує стаж, рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні. Тим, хто отримує мінімальну пенсію та має великий страховий стаж, здійснять доплати за попередні роки у сумі 2410 гривень, які розділять навпіл і виплачуватимуть рівними частинами у березні та квітні.
Підсумовуючи роботу, голова районної державної адміністрації Оксана Чайчук висловила сподівання, що отриману інформацію під час зустрічі з користю зможуть використати у своїй роботі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *