У Ласківцях та Вербівцях Теребовлянського району визначили пріоритети розвитку

Керівництво районної державної адміністрації продовжує зустрічатися з активами громад населених пунктів району. Такі зустрічі покликані продукувати проектні пропозиції для розробки Стратегії регіонального розвитку Теребовлянського району на 2019-2020 роки.

Свої пріоритети розвитку на найближчу перспективу в рамках зустрічей вже озвучили Золотниківська, Микулинецька, Іванівська ОТГ та окремі ради.

12 лютого аналогічні зустрічі стартували в Теребовлянській ОТГ, до складу якої входять 26 населених пунктів. Практику зустрічей голова райдержадміністрації Юрій Ништа, його заступник Андрій Кундрат розпочали із віддалених сіл об’єднаної громади – Ласківців та Вербівців.

«Теребовлянська ОТГ є яскравим прикладом успіху реформи децентралізації на місцях. Вона є найбільшою не тільки в районі, але й в Тернопільській області. За останні три роки в Теребовлянську ОТГ з державного бюджету  спрямовано 56 млн 158 тис. грн. За ці кошти вдалось зреалізувати 48 масштабних інвестиційних проектів», – наголосив на початку зустрічі Юрій Ништа. Відтак ознайомив присутніх із досягненнями району за 2016-2018 роки. Слова очільника району підкріплювались відеороликом про здобутки Тернопільської області та світлинами здобутків району.

«Також слід відмітити, що ОТГ, на відміну від інших органів місцевого самоврядування, демонструє кращі темпи зростання власних доходів», – продовжив Юрій Михайлович. За його словами, бюджетна децентралізація є лише одним з інструментів, які створив Уряд для побудови спроможних громад. Крім фінансової децентралізації, є й інші інструменти в контексті реформи місцевого самоврядування, використання яких дає змогу громадам вирішувати важливі для них питання. Інструментом для розвитку територій громад є субвенція з державного бюджету на розвиток інфраструктури. Діє і Державний фонд регіонального розвитку. Громади отримали можливість розробляти комплексні стратегії розвитку і залучати інвестиційні кошти. Є й інші можливості. Важливо ефективно всі ці інструменти застосовувати. Тоді місцеві бюджети  зберігатимуть позитивну динаміку нарощування доходів.

«Люди бачать успіхи реформи децентралізації на власні очі, – сказав Юрій Ништа. – Так, в Ласківцях капітально відремонтовано школу за кошти Державного фонду регіонального розвитку (1 млн 179 тис. 261 грн), реконструйовано з добудовою спортивний зал школи (500 тис. грн – кошти державної субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій), проведено капітальний ремонт підземного водозабору для водопостачання об’єктів соціальної сфери  на суму 1 млн 499 тис. 202 грн за кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури, відремонтовано дорогу Вербівці-Ласківці протяжністю 1,5 км (вартість 4 млн 621 тис. грн). Також розпочато роботи з капітального ремонту будинку культури за кошти ДФРР (загальна вартість проекту 16 млн 23 тис. 205 грн). Цього року за державні кошти буде побудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини (вартість проекту 8 млн 385 тис. 500 грн).

Перший заступник Теребовлянського міського голови Тарас Вітківський презентував досягнення Теребовлянської ОТГ, а старости сіл Ласківці Ольга Мотас та Вербівці Марія Грицан – своїх населених пунктів. Доповідачі одноголосно зазначали: завдяки реформі децентралізації є позитивні результати роботи, села в громаді розвиваються.

«Реалізація великих інфраструктурних проектів стала можливою завдяки державним коштам, співпраці ОТГ з виконавчою гілкою влади та власним коштам громади», – зауважив в ході виступу Тарас Вітківський.

Також Тарас Анатолійович повідомив, що в Теребовлянській ОТГ затверджена Стратегія розвитку Теребовлянської громади на 2017-2025 роки, розроблена відповідно до Стратегії розвитку Тернопільської області. Кожного року в Теребовлянській ОТГ затверджується План соціально-економічного розвитку, в який включені пропозиції громадськості сіл громади і який відповідає пріоритетним напрямкам району.

Відтак присутні визначили пріоритети розвитку сіл Ласкіці та Вербівці: завершення капітального ремонту будинку культури в с.Ласківці, облаштування подвір’я Ласковецької опорної загальноосвітньої школи та дитячого майданчика в с.Вербівці, поточні ремонти доріг, відновлення вуличного освітлення в с.Вербівці, створення робочого місця для лікаря-стоматолога, будівництво нової котельні в Ласковецькій школі, капітальний ремонт їдальні Вербовецької школи.

Про нову медицину, зокрема нові правила первинної галузі охорони здоров’я, переваги для пацієнтів та лікарів, розповіли головний лікар Теребовлянського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Степан Кундрат та завідувач АЗПСМ Аліна Мельниченко.

Окремо в ході зустрічі розглянуто питання реформи системи освіти, зокрема створення опорних шкіл, НУШ, а також впровадження соціальних проектів та державної підтримки агропромислового комплексу.

Завершуючи зустріч, голова РДА Юрій Ништа зазначив: «Ми не хвалимося досягненнями, а просто повідомляємо про те, що на даний час реально можна зробити завдяки реформам, які започатковані Президентом та Урядом. Напрям, яким ми рухаємося – правильний, адже він спрямований на покращення життя населення. Вірю, що разом ми вистоїмо, а відтак змінимо життя на краще, як в громаді, районі, так і в нашій державі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *