Голова Теребовлянської РДА зустрівся з активом громади селища Дружби

В рамках графіка зустрічей керівництва райдержадміністрації з активами громад населених пунктів району, проведено зустріч голови РДА Юрія Ништи, його заступника Андрія Кундрата, керівників окремих структурних підрозділів РДА та районних установ з громадськістю смт Дружба.

Нагадаємо, зустрічі в населених пунктах району проводяться у зв’язку із розробленням проекту Стратегії регіонального розвитку Теребовлянського району на 2019-2020 роки.

Основні моменти зустрічі в смт Дружба стосувалися аналізу зробленого за 2016-2018 роки та планування розвитку території на найближчі три роки.

Голова РДА Юрій Ништа розповів як розвивався район під час процесу децентралізації в 2016-2018 роках, які реалізовано інфраструктурні проекти та що намічено у планах перспективного розвитку Теребовлянського краю, в тому числі об’єднаних територіальних громад.

Зі слів очільника району, майже 3 мільйони державних коштів направлено в Дружбівську багатопрофільну загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Тут замінено вікна на енергозберігаючі, закуплено шкільний автобус та сучасний кабінет фізики.

В ході виступу Юрій Михайлович вкотре наголосив, що метою зустрічі є не лише ознайомлення із досягненнями, а напрацювання пропозицій для подальшого розвитку району, які  передбачають визначення напрямів і параметрів розвитку територій, їх економіки, екології, соціальної сфери, заходів  щодо реалізації намічених програм та проектів, засоби їхнього досягнення  на перспективу.

Із звітом про результати роботи соціально-економічного розвитку селища Дружба, проблеми та перспективи виступив голова селищної ради Іван Слободян. Відтак в ході зустрічі визначено напрямки розвитку селища: завершення будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини, заміна даху, часткова заміна вікон та дверей, утеплення фасаду Дружбівської школи.

Далі присутні мали змогу обговорити питання реформ, які проводяться в державі в галузях охорони здоров’я та освіти. У своїх виступах доповідачі, а це керівники галузей в районі, навчальних закладів та закладів медицини смт Дружба, наголошували, що вперше реформи проводяться не просто на папері, вони усі підкріплені фінансово. А це дає великі можливості для реалізації проектів задля успішного майбутнього розвитку територій.

Окремо в ході зустрічі розглянуто питання соціального захисту, зокрема впровадження соціальних проектів, монетизації субсидій, та розвитку галузі культури.

Підсумки зустрічі підвів голова РДА Юрій Ништа: «Як бачимо населені пункти, які об’єдналися, отримали більше можливостей для розвитку. Селище Дружба поки що поза процесом децентралізації. Але реформа триває. Шанс на те, щоб отримати реальні повноваження, фінансові ресурси та впливати на покращення життя у громаді, ще є. Головне завдання на сьогоднішньому етапі – домовитися між собою і визначити шлях свого спільного розвитку. Намічені керівництвом держави перетворення покликані змінити на краще наше життя. Не звертаймо з вектора реформ та розвитку. Не будьмо байдужими задля свого майбутнього та майбутнього нашої країни. Бажаю у цьому вам успіху».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *