«Єднання поколінь» ламає стереотипи

У Тернополі вже понад рік діє унікальна соціальна ініціатива під назвою «Єднання поколінь». «Мета нашого проекту — подолати стереотипи про людей похилого віку, до яких багато хто ставиться, як до жертв або безпомічних. Але вони не такі: їхній життєвий досвід та бачення можуть стати прикладом для кожного з нас», — розповів голова правління БФ «Єднання поколінь», ініціатор проекту, свободівець Леонід Бицюра.

Соціальна ініціатива «Єднання поколінь» нині об’єднує тернополян похилого віку в єдину родину. Вони мандрують, розвивають власні таланти, приміряють нові амплуа. Наприклад, чимало з них побували в ролі моделей та фотомоделей. Вони, хвацько відбиваючи ритм, танцюють фламенко, співають, декламують власну поезію, ходять у кіно.

«Таку форму спілкування й об’єднання людей ми запозичили у скандинавських країн. Нині цей досвід пропонуємо й іншим містам. Залюбки ділимося своїми здобутками та порадами. Адже ця ініціатива є унікальною. Ми запропонували якісніші формати спілкування між поколіннями, — каже Леонід Бицюра. — Люди з таким життєвим досвідом є джерелом знань, тепла та енергетики. Я дуже хочу, аби старші люди мали в суспільстві любов і повагу. Старість не має бути сповнена страхами й самотністю, бо це можливість здійснити свої давні мрії, зустріти цікавих людей, навчитися чогось нового».

Тому в цьому році організатори «Єднання поколінь» формуватимуть мандрівні виставки та презентуватимуть досвід по всій країні. Один із таких заходів уже відбувся на Хмельниччині. Про це повідомила координатор соціальної ініціативи Ольга Гордієнко. За її словами, цей проект — щось значно більше, ніж звичайні зустрічі та розваги. Передусім це безцінна можливість стати частиною активного суспільства, відчути себе потрібним.

L;thtkj^ http://www.golos.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *