Як правильно декларувати доходи: що потрібно знати мешканцям Тернопільщини

Головне управління ДФС у Тернопільській області звертає увагу на те, що з 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року.

Деклараційна кампанія буде тривати до 1 травня 2019 року.

Нагадаємо, що 7 листопада 2018 року набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Це потрібно враховувати при отриманні послуг електронного цифрового підпису.

Рекомендації щодо складення, подання та оприлюднення Декларації про доходи:

1. Перевірте адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у Вашому персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Слід використовувати поштові скриньки, які не підпадають під обмеження (наприклад: ukr.net, i.ua, email.ua, gmail.com тощо).

 Для зміни електронної поштової скриньки у Вашому персональному кабінеті Реєстру не потрібно отримувати новий електронний цифровий підпис (ЕПЦ).

2. Перевірте термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису для роботи з Реєстром.

Для отримання інформації про термін дії ЕЦП треба завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК), в якому Ви отримали ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути термін дії сертифікату ЕЦП.

Необхідно, щоб на дату подання електронних документів до Реєстру сертифікат ЕЦП був діючий. Якщо термін дії сертифіката сплинув, Ви не зможете користуватись ЕЦП, в тому числі подавати електронні документи до Реєстру.

 Щоб отримати новий електронний цифровий підпис необхідно звернутись до АЦСК. З переліком АЦСК Ви можете ознайомитись за посиланням.

Після отримання нового ЕЦП Вам необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ».

На офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції у розділі «Декларування» Ви можете ознайомитись із Рекомендаціями при роботі з Реєстром, відповідями на поширені питання при роботі з Реєстром та іншими матеріалами з питань електронного декларування.

Громадяни, які отримували у 2018 році доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримали спадок, подарунки, іноземні доходи та інші доходи, що підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та доходи від осіб, які не є податковими агентами, зобов’язані подати до органу державної фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Джерело: http://tr.sfs.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *