До 90-річчя академік Іван Сміян отримав почесну відзнаку від міського голови

З нагоди 90-річчя відомого вченого у галузі медицини, педіатра, Доктора медичних наук, професора та академіка Івана Сміяна, 10 січня в Тернопільському драматичному театрі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Традиції та іновації в педіатрії».

Іван Семенович – старійшина учених-дослідників лікувальних чинників курорту Трускавець, доктор медичних наук, професор, член-кореспонденту АМН України, академік Академії Вищої школи України, академік Міжнародної академії інтегративної антропології, заслужений працівник Вищої школи України, багаторічний завідувач (1970-2003 рр) та професор (2004-2006 рр) клініки педіатрії лікувального факультету, проректор з навчальної роботи (1975-1981 рр), згодом – ректор (1981-1997 рр) Тернопільського державного медичного інституту (згодом – академії, а зараз – університету) ім. акад. І.Я. Горбачевського.

До перелічених звань і посад слід додати ще й головування в обласній Асоціації педіатрів, членство в редакційних колегіях газети “Ваше здоров’я”, журналу “Педіатрія, акушерство і гінекологія” і, що нам дуже приємно, журналу “Медична гідрологія та реабілітація” та почесне головування у громадській Ученій раді при ЗАТ “Трускавецькурорт”.

За 1997 рік Інтернаціональний біографічний центр Кембріджського університету визнав І.С. Сміяна “людиною року”, його біографія видрукувана у книзі “2000 найвидатніших людей ХХ століття”.

 

Привітати поважного ювіляра зі святом завітали колеги, друзі, учні та міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Від імені усієї тернопільської громади, міської ради та від себе особисто, висловлюю щиру подяку за Вашу щоденну багаторічну працю, за те, що на Вашому прикладі зросло не одне покоління медиків та науковців, за те, що прославили наше місто, – наголошує Сергій Надал. – Дякуємо Вам за ту неймовірну літературну та наукову працю, яку ви робите на благо всім нам. Нехай творене Вами добро лише примножується, а Ваші ідеї і надалі знаходять реальні втілення».

Очільник Тернополя побажав академіку наснаги, міцного здоров’я та вручив Почесну відзнаку міського голови.

Джерело: https://rada.te.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *