Тернополян просять залишати новорічні ялинки збоку біля контейнерів

– Головне, щоб люди не кидали ялинки в сміттєві контейнери, а залишали їх збоку біля контейнерів, – кажуть в управлінні ЖКГ. – Бо ялинки це займистий матеріал і тому на загальне сміттєве звалище їх в принципі стараються не вивозити. Але, якщо вони потрапили в сміття, то зрозуміло, що діставати їх звідти ніхто не буде.

Начальник управління раніше розповідав і про випадки, коли люди викидали ялинки через вікна. А проблема із утилізацією ялинок щороку одна і та ж.

– Все те, що викидають мешканці будинків – це побутові відходи, – розповідає начальник управління ЖКГ Олег Соколовський. – Ялинка – це великогабаритні відходи і їх потрібно залишати на майданчику для сміттєвих контейнерів. Звідти їх заберуть комунальники. Є два способи утилізації ялинок. Перший – сам ЖЕК забирає їх для своїх потреб. А інший спосіб – ялинки відвозять у твердопаливні котельні. У місті їх шість, але ми відвозимо ялинки на дві з них.

В тих будинках, в яких створені ОСББ, ялинки утилізовують по-різному. В одних ялинки забирають ті ж перевізники, які вивозять їм сміття згідно із договорами. В інших самі люди їх вивозять.

– У нас підписаний договір з фірмою, яка забирає сміття і ми з ними домовилися, що вони забирають великогабаритне сміття, – голова правління ОСББ “Довженка, 6А” Олеся Чванкіна. – Мешканці складають ялинки збоку біля сміттєвих контейнерів і працівники тої фірми бачать, коли вже назбиралось багато ялинок, то вивозять їх. Додатково за це ми не платимо.

І в управлінні ЖКГ, і продавці ялинок на ринку в Тернополі кажуть, що з кожним роком попит на “живі” ялинки зменшується. Люди більше купують дідухи, або гілочки, або ж штучні ялинки.

Джерело: https://te.20minut.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *