Завдяки облраді в районній лікарні на Тернопільщині відкрили відділ з впровадженням новітніх методик лікування

“Ми докладаємо максимальних зусиль для створення оптимальних умов надання якісних медичних послуг на усіх рівнях. Адже це є ключовим завданням в умовах децентралізації”, – наголосив голова облради Віктор Овчарук під час ознайомлення із роботою нововідкритого відділу інтервенційної кардіології реперфузіної терапії та рентгеноендоваскулярної хірургії Кременецької районної лікарні.

“Саме тут  впроваджуватимуться новітні методики надання допомоги пацієнтам високого ризику, надаватиметься  інтервенційне чи хірургічне лікування, яке поза таким сучасним відділом було неможливе та   раніше ставилось під сумнів”, – розповів Віктор Овчарук.

Відомо, що захворювання серцевосудинної системи займає провідне місце серед причин смертності в Україні загалом і у нашому краї зокрема.

“Ендоваскулярні інтервенційні кардіологічні методи мають високу ефективність, разом з тим віддаленість північних районів від кардіохірургічних центрів унеможливлює вчасне надання спеціалізованої кардіохірургічної допомоги. Тому робота новоствореного відділення дозволить знизити смертність з приводу гострого інфаркту  міокарда із 13% до 3,5% та вчасно виявляти пацієнтів, які потребують кардіохірургічних втручань. За цифрами  – життя краян.  Такі серйозні зміни стали можливими завдяки реформі децентралізації, яка і дала поштовх реформі   галузі охорони здоров’я краю”.

Очільник обласної ради також відвідав дитяче відділення лікарні та відділення гемодіалізу.

До слова, обсяг видатків у 2018 році на галузь «Охорона здоров’я» Кременецького району становив 72 млн гривень, в тому числі за рахунок коштів медичної субвенції 62 млн гривень.

За рахунок коштів медичної субвенції передбачено видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам Кременецької центральної районної лікарні – 32,2 млн гривень; на придбання медикаментів та виробів медичного призначення центральній районній лікарні – 1,4 млн гривень.

За рахунок цих коштів в повному обсязі забезпечені видатки, що носять обов’язковий характер: посадові оклади, надбавки за вислугу років медичним працівникам, часткова оплата нічних, святкових, виплата матеріальної допомоги медичному персоналу.

Джерело: http://te-rada.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *