УАРОР звернулася до керівництва держави з пропозицією розширення повноваження районних та обласних рад

Із пропозицією внести зміни до Конституції України звернулися до вищого керівництва держави, а саме – Президента України, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради учасники правління Українська асоціація районних та обласних рад.

Йдеться про зміни, які розширять повноваження районних та обласних рад, а відтак забезпечать успішне завершення реформи децентралізації в Україні. Таке рішення було прийнято під час засідання правління УАРОР за участю Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсмана, першого заступника міністра Мінрегіону В’ячеслава Негоди, народних депутатів України ,спеціального посланника з питань реформ в Україні уряду Німеччини Георга Мільбрадта, Голови Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга, урядовців, керівників Асоціацій МС Миколи Фурсенка , Олександра Корінного, Олександра Слобожана, експертів та міжнародних партнерів.

За словами учасників засідання, реформа децентралізації буде успішною лише за умови, якщо органи місцевого самоврядування отримають всю повноту влади на місцях. А це передбачає не тільки новий територіальний устрій, децентралізацію системи бюджетування, а можливість самостійно приймати рішення щодо розвитку своїх територій і громад, а також, що важливо, ефективно контролювати виконання цих рішень.

Відтак, на думку УАРОР, важливими змінами до основного закону в частині децентралізації є закріплення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, введення інституту префекта та зміна правового статусу місцевих державних адміністрацій.

Автори звернення наголошують на необхідності запровадження нової, ефективної та зрозумілої, системи адміністративно-територіального устрою з поділом на громаду, район і регіон. У цьому аспекті вони вбачають необхідність змінювати, а точніше укрупнювати райони та робити їх більш спроможними.

“За умов глобальної урбанізації та скорочення чисельності сільського населення укрупнення районів – логічний крок для здійснення ефективної регіональної, економічної, соціальної політики та одночасної економії державних та місцевих фінансів на утримання управлінського та представницького апарату. Рівень дотаційності бюджетів районів прямо пропорційний розмірам території та кількості населення. Чим меншим є район, тим більше потреб у бюджетному забезпеченні та більший відсоток дотаційності місцевого бюджету”, – зазначають автори звернення.

Необхідність укрупнення районів в Україні, як зауважили в УАРОР, також обґрунтовується європейськими стандартами та досвідом адміністративно-територіального устрою європейських держав.

“Фундамент для подальшого реформування субрегіонального (районного) та регіонального (обласного) рівнів врядування має Основний Закон. Тому внесення змін до Конституції в частині місцевого самоврядування представляється тактично необхідним для подальшого реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні”, – йдеться у зверненні.

На звершення засідання правління УАРОР також висловило підтримку ініціативи Президента України, яку він висловив на засіданні Ради регіонального розвитку 12 листопада цього року щодо внесення нової редакції законопроекту. Йдеться про проект Закону №2217 від 01.07.2015 р. “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *