На Тернопіллі створили унікальну ферму

На фермі вирощують, зокрема, павлонія – саме швидкоростуча дерево в світі.

У Борщівському районі Тернопільської області створили першу в Україні енергетичну ферму, де рослини використовують для опалення адміністративних приміщень.

Енергетичну ферму відкрили в рамках проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами».

У місцевій об’єднаної територіальної громади вирощують міскантус, Павлівна і швидко зростаючий тополя – потім їх використовують як тверде паливо для обігріву місцевих адміністративних споруд.

Раніше повідомлялося, що в Україні 8 млн га землі придатні для енергетичних рослин

Згідно із задумом організаторів, завдяки вирощуванню енергетичних рослин вдасться опалювати приміщення без використання природного газу. Якщо ферма і надалі демонструватиме позитивні результати, її розвиватимуть інфраструктуру для енергетичної безпеки краю.

Задля розширення площ під культурами місцевій громаді було надано додатково 11 га площ в сусідньому селі.

Ця рослина родом з Китаю, в народі його називають «алюмінієве», «адамове» дерево, або дерево «фенікс» – представник м’якої породи, набирає біомасу до 150-160 т / га за три роки і зростає з неймовірною швидкістю (4-5 м в рік). За 5 років виростає на 16-20 м, в процесі росту поглинає в середньому 22 кг вуглекислого газу і звільняє 6 кг кисню на рік.

Листя павловнії унікальні за своїм хімічним складом – містять до 20% протеїнів (білків), за смаковими характеристиками нагадують біомасу люцерни, конюшини, тому є цінним кормом в тваринництві.

Насадження цієї культури здатні запобігати ерозійні явища на родючих ґрунтових горизонтах, відновлювати в найкоротші терміни ділянки землі, які постраждали від пожеж, зсувів, селів та інших природних руйнувань.

Джерело: https://www.newsline.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *