На честь Героїв Небесної Сотні з Тернопільщини заснували наукові стипендії

Кабінет Міністрів визначив, як обиратимуть стипендіатів та призначатимуть державні іменні стипендії для найкращих молодих вчених, встановлені для вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні. 

Стипендії для молодих вчених започатковані на честь: Дмитра Максимова, Назарія Войтовича, Романа Гурика, Устима Голоднюка і Юрія Поправки.

Щороку 21 листопада у кожній з номінацій призначатимуть по 5 стипендій терміном на 1 рік. Їх розмір становитиме два прожиткових мінімуми для працездатних осіб на початок бюджетного року (наразі це близько 3,5 тисяч грн).

Стипендії виплачуватимуться додатково до посадового окладу, академічних стипендій, різних доплат і надбавок.

«Дуже знаково, що це рішення Уряд прийняв саме сьогодні, в День Гідності і Свободи. Завдяки тому, що запрацює ще один канал підтримки молодих вчених, ми зможемо залучати більше молоді до науки, дати більше коштів нашим талановитим дослідникам. І водночас так ми можемо віддати шану тим Героям, що полягли за нашу свободу», – відзначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Стипендіатів обиратимуть на конкурсних засадах.

Претендувати на отримання стипендій можуть молоді вчені – наукові та науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти вишів і наукових установ.

Джерело: http://osvita.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *