Україна витіснить Бразилію на європейському ринку кукурудзи

За підсумками вересня експорт бразильської кукурудзи на 42% нижче відвантажень за аналогічний місяць минулого сезону. Бразилія у вересні скоротила поставки кукурудзи на ринок ЄС в порівнянні з аналогічним місяцем 2017/18 сезону, що дало перевагу Україні на старті нового сезону. Про це заявила аналітик ринку зернових і олійних УкрАгроКонсалт Олена Гесова.

«За підсумками вересня експорт бразильської кукурудзи склав 3423,79 тис. т, що на 42% нижче рекордних відвантажень за аналогічний місяць минулого сезону (5914,35 тис. т). Більш того, експорт був нижче середнього п’ятирічного значення на 7% не тільки через скорочення експортного потенціалу в поточному сезоні. У серпні експортери країни були все ще зосереджені на експорті сої, тобто експортний сезон по кукурудзі в Бразилії тільки почався », — зазначила вона.

При цьому експорт української кукурудзи в вересні був на 137% вище відвантажень 2017/18 сезону і на 104% вище середнього п’ятирічного показника.

«90% з даного обсягу було закуплено країнами ЄС, в той час як за підсумками першого місяця 2017/18 сезону частка країн ЄС в українському експорті становила всього 20%», — повідомляє аналітик

Гесова пояснила, що логістична перевага, а також поступове зниження експортної ціни сприятиме частковій реалізації рекордного експортного потенціалу України за рахунок ринку ЄС в поточному сезоні.

«У жовтні-листопаді минулого сезону експортна ціна Бразилії була більш приваблива для європейських покупців. Крім того, надію вселяє можлива активізація закупівель з боку Китаю, з огляду на скорочення імпорту сої. В даний момент країна має досить високі перехідні запаси фуражних зернових культур після високих обсягів імпорту в 2017/18 сезоні», — уточнила вона.

Джерело: https://agronews.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *