Фермерські господарства Тернопільщини можуть отримати фінансову допомогу

Сотні селянських господарств області, які працюють у галузі тваринництва, вже отримали суттєву фінансову підтримку з боку держави. Зокрема, це особисті селянські господарства, які утримують молодняк великої рогатої худоби. Найбільше коштів на розвиток тваринництва отримала Тернопільщина.

Якщо на отримання молодняка великої рогатої худоби для всіх областей України було виділено 6,7 мільйонів гривень, то 16% від загальної суми отримав наш край. На сьогоднішній день 597 сільських господарств області вже встигли отримати фінансову допомогу держави на загальну суму 1,1 мільйона гривень. Відповідні документи власники корів подали у сільську раду до 5 травня поточного року. Це – перший транш. Другий стартує з 5 вересня, а третій — з 5 грудня, – йдеться на сторінці Тернопільської обласної державної адміністрації.

Щоб отримати фінансову допомогу під час двох наступних траншів, селянські господарства, утримуючі молодняк великої рогатої худоби, мають подати відповідний пакет документів до сільської ради. А саме: копію паспорта й ідентифікаційного коду громадянина, копію паспорта тварини, а також копію розрахункового карткового рахунку, на який перераховуватимуться кошти.

Варто зазначити, що власники селянських господарств, у яких утримуються телята 12-ти місячного віку, повинні терміново здати всі необхідні документи, щоб отримати відшкодування у розмірі 2,5 тисяч гривень. Коли тварині мине 13-тий місяць, її господар втратить право на отримання вказаної компенсації.

Що стосується сільськогосподарських підприємств-юридичних осіб, на теренах області вже 29 таких подали всі необхідні документи безпосередньо у Мінагрополітики для отримання дотації. Відтак за утримання 9,8 тисячі корів надана фінансова допомога на загальну суму 7,6 мільйонів гривень (750 гривень за одну корову). Другий транш передбачається в другому півріччі поточного року.

Також важливою складовою у підтримці держави сільського виробництва є Програма відшкодування вартості придбаної сільськогосподарської техніки. Станом на 1 травня підприємства Тернопільщини придбали 46 одиниць техніки й обладнання вітчизняного виробництва, вартість якого — понад 20 мільйонів гривень. З державного бюджету їм відшкодовано 4,2 мільйони гривень. Зазначимо, сільськогосподарським підприємствам відшкодовуються 25% від вартості придбаної техніки, а фермерським господарствам — 40 %. Повідомляє прес-служба Тернопільської обласної державної адміністрації.

Джерело: https://mediator.te.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *