У селі на Тернопільщині діти навчаються в модернізованій та комфортній школі

На Зборівщині в Оліївській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. завершилися ремонтні роботи з утеплення фасадів, перекриття та заміни покрівлі. Кошти на ці роботи виділили з державного бюджету на умовах співфінансування з місцевого бюджету. Загальна кошторисна вартість проекту – близько 1,5 млн. грн.

Крім цих якісних змін, в школі здійснено заходи з термомодернізації: замінено вікна на пластикові та замінено систему теплопостачання із встановленням електроакумуляційного обігріву. Можливим це стало в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується Програмою розвитку ООН, з бюджету Зборівського району та за рахунок коштів громадської організації «Крок вперед» села Оліїв. Загальна вартість проекту – понад 278 тис. грн.

Окрім того, сам навчальний заклад помітно вирізняється серед інших будівель, адже має модерновий зовнішній вигляд, який тішить школярів та педколектив.

За словами очільника ТОДА Степана Барни, завдяки реформі децентралізації, коли ресурси та повноваження передаються на місця, жителі громад самі вирішують на що спрямувати кошти та куди їх вкласти: чи це буде вуличне освітлення, чи ремонт каналізації, чи ремонт дороги або ж дитячого садочка. Держава ж зі свого боку буде максимально у цьому сприяти.

«Сільські території будуть відроджуватися, будуть отримувати новий подих і нові можливості для розвитку, і тут дуже важливо, щоб позиція громади була активною, адже ваше майбутнє залежить від вас самих!», – зауважив Степан Барна.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *