Громади Тернопільщини найближчим часом отримають змогу розпоряджатись землями

На Тернопільщині згідно із рішенням Кабміну розпочався процес передачі земель громадам.

У зв’язку з цим між Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області та 40 ОТГ області підписано Меморандуми про співпрацю при здійсненні заходів щодо передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Згідно з документами, загалом громади отримають 38,8 тисяч гектарів землі.

Завдяки успішному управлінню даними земельними ресурсами, 40 громад, з якими підписано Меморандуми про співпрацю, зможуть отримати близько 27 мільйонів гривень від здачі землі в оренду.

Очільник Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна наголосив, що саме ОТГ повинні бути локомотивами державної політики, які забезпечать освоєння земельних ресурсів.

«У рамках децентралізації передача землі поза населеними пунктами в межах територіальних громад – ще один крок, який дасть можливість створити відповідні умови для розвитку громад. Для нас важливо показати, як можна креативно використовувати ресурси, які надає держава. Це унікальні можливості, які сьогодні отримує українське село для свого розвитку», – наголосив Степан Барна.

Також голова ТОДА акцентував увагу голів ОТГ на важливості підтримки учасників бойових дій та виділенні для них земельних ділянок.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *