Як відновлюватимуть спиртову галузь на Тернопільщині?

Тернопільський нардеп Олег Барна спільно із Андрієм Антонищаком вніс до Верховної ради два законопроекти, які покликані збільшити обсяг виробництва та реалізації спирту, що в свою чергу сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів. Окрім того, інший виходець з Тернопільщини – Перший віце-прем’єр Степан Кубів очолив робочу групу, яка займається врегулюванням проблемних питань функціонування спиртової та суміжних галузей економіки.

Усі ці заходи спрямовані на відновлення спиртової галузі в Україні та на Тернопільщині зокрема. Про це йдеться у відповіді Міністерства аграрної політики та продовольства України на звернення Тернопільської облради щодо ситуації в спиртовій галузі Тернопільщини

Як зазначається у документі, основною неврегульованою проблемою функціонування підприємств спиртової галузі є скорочення попиту на спирт етиловий, адже сьогодні його основними споживачими є виробники алкогольних напоїв. У свою чергу зменшення обсягів легально вироблених алкогольних напоїв, що простежується упродовж останніх п’яти років, призвело до зменшення  обсягів реалізації спирту етилового більш ніж на 60%.

У зв’язку з цим та з метою стимулювання розвитку ринку спирту Мінагрополітики здійснено ряд заходів. Зокрема, вже у згаданих законопроектах пропонується оподатковувати етиловий спирт, що використовується для виробництва продукції технічного призначення, оцту з харчової сировини та парфумерно-косметичної продукції. Окрім того, пропонується на законодавчому рівні врегулювавати питання  обов’язковості використання біоетанолу в моторних паливах та встановлення штрафів за недотримання вказаної норми.

У листі Мінагрополітики також зазначається, що у 2017 році зросла виробнича потужність спиртових заводів у Тернопільській області: до 2504, 4 декалітрів у 2017 році, у порівнянні з 2241, 6 тис. декалітрів у 2016-му. Окрім того, минулоріч Хоростікіське МПД ДП Укрспирт та Зарубинський спиртовий завод перепрофільовано на виробництво біоетанолу.

Нагадаємо, що минулого тижня в.о. директора ДП “Укрспирт” Юрій Лучечко та голова ТОДА Степан Барна підписали Меморандум про взаєморозуміння, яким визначили напрямки співпраці та взаємодії відповідно до Стратегічного плану. Він передбачає роботу на постійній основі всіх МПД регіону. Окрім традиційних видів харчового та технічного спирту за рахунок модернізації та встановлення нового обладнання планується запровадження виготовлення біопалива із біоетанолу, біодизелю та біогазу.  Планом передбачено використання післяспиртової барди для створення кормових сумішей для відгодівлі  великої рогатої худоби.

Додамо також, що Тернопільська область налічує 11 підприємств  спиртової галузі ДП «Укрспирт» .

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *