На Тернопільщині помічники нардепа Головка відзначилися незаконними оборудками

Кажуть, влада та гроші не змінюють людей, а показують, ким вони є насправді. Не беремося стверджувати істинність цієї фрази, проте у деяких випадках, “дорвавшись” до великих грошей чи “теплого” крісла на високій посаді, вже не зупиняють ні люди, ні закон.

Своїм прикладом це показують два помічники-консультанти народного депутат від “Свободи” Михайла Головка – Руслан Дацюк та Василь Габор. Перший труїть токсичним димом жителів села на Збаражчині, а другий, працюючи на посаді голови Шумської РДА, тринькав бюджетні кошти, що було доведено у судовому порядку.

Але про все по-порядку. Руслан Дацюк, окрім того, що у вільний час підпрацьовує на користь депутата-“свободівця”, є керівником підприємства ТОВ «Піроліз Груп». Воно свого часу розмістилося за двісті метрів від невеличкого села Новики на Збаражчині та до сьогодні займається виробництвом деревного вугілля. Здавалося б, працює собі фірма, та й працює. Але, як виявилося, ТОВ «Піроліз Груп», розпочало свою діяльність і зараз це продовжує робити, нехтуючи чи не всіма екологічними та санітарними нормами, адже ні дозволу на викиди, ні права на користування земельною ділянкою підприємство не має.

Тож, по-перше, до сьогодні від шкідливих викидів страждають і мешканці села, і довкілля. А, по-друге, ТОВ сплатило лише 414 гривень податку, які отримала сільська рада, тож від такого небезпечного сусідства, як би це цинічно не звучало, немає навіть фінансової користі для села.

Місцеві жителі переконані, що керівник підприємства – представник місцевої «Свободи» та ще й родич нардепа від цієї політичної сили Руслан Дацюк, не інакше як відмиває сотні тисяч, якщо не мільйони гривень на спонсорування своєї політичної сили. А намагання депутата обласної ради Яциковського перевірити діяльність та закрити виробництво на сесії обласної ради минулого року підтримало лише 19 депутатів, і, звісно, що “свободівці” за це рішення не голосували. Чи довго ще буде труїти людей шкідливе виробництво, побачимо згодом.

А ось колега Дацюка по депутатсько-консультантській роботі Василь Габор свого часу відзначився тим, що, працюючи на посаді голови РДА, повернув у Київ 12 млн гривень, які були виділені на переоснащення котелень в усіх школах Шумського району. Причиною «непотрібності» цих коштів стало те, що «вибив» їх з державного бюджету голова районної ради  Грушко, з яким у Габора були особисті конфлікти. Побоюючись позитивних відгуків про опонента, Габор навіть надіслав листа в обласну адміністрацію, в якому зазначив, що не збирається використовувати ці гроші.

Чималі збитки районному бюджету наніс колишній очільник Шумської РДА і тим, що звільнив багатьох працівників адміністрації із займаних посад. Зазвичай зміна чиновників сприймається людьми, як явище позитивне. Проте, у судовому порядку було доведено, що ці рішення були непрофесійно підготовленими, і ухвалою суду на нове керівництво РДА було покладено зобов’язання поновити людей на займані ними раніше посади та призначено п’ятьом звільненим особам грошову компенсацію у сумі десятків тисяч гривень.

Сьогодні ж сам депутат і його помічники роз’їжджають районами області та розповідають довірливим громадянам, «як потрібно будувати Україну». Чи довго ще люди віритимуть в захоплюючі казки, побачимо пізніше.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *