Науково-практична конференція з профілактики професійної патології відбулася у Тернополі

На базі Тернопільської Університетської лікарні за ініціативи відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Тернопільській області та сприяння Управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністарції відбулась науково-практична конференція „Проблеми професійного здоров′я, оцінки професійних ризиків, виявлення та попередження професійних захворювань на підприємствах Тернопільської області”.

До участі в конференції були залучені заступники головних лікарів лікувально-профілактичних закладів області з поліклінічної роботи, голови комісій з проведення медичних оглядів, фахівці, відповідальні за організацію, проведення та оформлення результатів медичних оглядів працюючих  у  шкідливих та важких умовах праці.

З вступним словом до присутніх звернувся Сергій Ващук – заступник начальника Управління Держпраці у Тернопільській області, який зазначив, що державна політика України в сфері охорони та гігієни праці спрямована на створення безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасних випадків та професійних захворювань; вона базується на ряді принципів, основними з яких є пріоритет життя і здоров’я працівників,повна відповідальність роботодавця за створення без­печних та належних умов праці, комплексне розв’язання завдань з охорони та гігієни праці, соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також проведення за рахунок роботодавця трудових медичних оглядів.

Основну доповідь на тему „Роль трудових медичних оглядів в реалізації сучасної концепції медицини праці щодо оцінки ризиків здоров′ю працюючих в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів” зробив начальник відділу з питань гігієни праці Олег Бандура. Зокрема було відзначено наступне:

– здоров’я працюючого населення, як основи економічного потенціалу регіону, є пріорітетним напрямком роботи медицини та гігієни праці;

– в сучасних умовах , коли практично зруйнована промислової медицини, чи не  єдиним збереженим механізмом моніторингу умов праці, а відповідно  і  єдиною базою для оцінки професійних ризиків розвитку захворювань працівників, прогнозування негативного впливу на їхнє здоров′я потенційно шкідливих та небезпечних виробничих чинників, створення інструментів управління ризиками на робочих місцях зокрема та в системі медицини праці в цілому, є виконання вимог наказу МОЗ від 21.05.2007р. №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій»;

– охорона та гігієна праці, в сучасних умовах, базуються на принципі оцінки та управління професійними ризиками, в основі якого лежить ідея «прийнятного ризику» на робочому місці, яка прийшла на зміну старої методології профілактики, а саме «нульового ризику» або «абсолютної безпеки»; саме таким прийнятним ризиком, з точки зору гігієни праці, є робота в умовах,  при яких параметри шкідливих виробничих факторів знаходяться в межах гігієнічних нормативів, є  гігієнічно допустимими.

У 2017 році найвища питома вага оглянутих медичних працівників була в Тернопільській Університетській лікарні, Тернопільському комунальному некомерційному підприємстві «Тернопільська міська комунальна лікарня №3» та Кременецькій центральній районній лікарні. Критична ситуація щодо проведення медичних оглядів склалась в Гусятинському районі.

 

За підсумками роботи конференції було ухвалено відповідне рішення щодо співпраці між Управлінням Держпраці та лікувально-профілактичними закладами області у сфері медицини та гігієни праці, виконання вимог наказу МОЗ від 21.05.2007р. №246 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».

 

Проведений захід викликав активне обговорення в трудових колективах області, про що свідчать численні звернення роботодавців до Управління Держпраці у Тернопільській області, щодо надання консультацій з питань організації проведення медичних оглядів працівників певних категорій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *