Медична реформа у дії: послуги травмпункту у лікарні швидкої допомоги будуть повністю безкоштовними

Тернопільські медичні установи працюють в умовах реформування галузі починаючи із 2018 року.   Також змінився їхній юридичний статус: із міських комунальних закладів рішенням виконавчого комітету вони були реорганізовані у комунальні неприбуткові некомерційні підприємства. Це означає, що вони самостійно можуть здійснювати комерційну і господарську діяльність, але отримані кошти можуть витрачати виключно на потреби підприємства, зокрема закупівлю необхідного медичного обладнання, медикаментів, покращення матеріально-технічної бази. Відповідно до вимог реформи, була встановлена і спеціалізація для кожного закладу. Рішенням виконкому також погоджені фінансові плани міських лікувальних установ.

За лікарнею швидкої допомоги першочергово закріплена функція невідкладної допомоги. Фінансовий план складений на ефективність надання невідкладної допомоги, іншими словами тернополяни в першій лікарні повинні отримувати безкоштовно всю невідкладну допомогу. Першій лікарні виділили з бюджету мільйон гривень для травмпункту і планують, що з квітня цього року обслуговування у травмпункті для тернополян повністю буде безкоштовним. Вивчають питання створення на її базі сучасного медичного центру, прораховують скільки коштуватиме і яким чином це реалізувати.

Головний лікар цієї лікарні Ярослав Чайківський розповів, що на першому поверсі діють травмпункт, реанімація, рентген-кабінет, діагностичні служби і все це може використовуватися при роботі сучасного медичного центру. Необхідно тільки облаштувати під’їзд до приміщення лікарні та закупити необхідне медичне обладнання. Також підрахували скільки і чого необхідно для травмпункту, щоб тернополяни 100% отримували в ньому безкоштовну допомогу, а в кінці минулого року у травмпункті зробили ремонт. Фінансовим планом передбачено, що лікарня може заробити ти мільйони гривень. Утім, до кінця року цих коштів не вистачить.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *