Деревляний звинуватив активістів у черговій брехні

Вже більше двох років на Тернопільщині не вщухає соціальна напруга щодо будівництва ГЕС на Дністрі. У різних ЗМІ та соціальних спільнотах від імені активістів щоразу з’являються публікації, у яких стверджується, що керівництво краю “дало добро” на зведення гідроелектростанції в межах нашої області. Проте це виглядає, як мінімум, смішно, адже сесія Тернопільської облради і у 2016, і у 2017 роках вже одноголосно підтримували проект заборони будівництва ГЕС.
Не зважаючи на це, у Інтернет-просторі продовжується поширення неправдивої інформації з цього приводу. Зокрема, тепер деякі громадські активісти заявляють, що обласна рада не виконує власні рішення. Йдеться про те, що облрада нібито не надіслала до Кабінету Міністрів України своє рішення від 3 березня 2016 року №93 «Про заборону будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області».
Така інформація прозвучала під час нещодавньої зустрічі керівництва краю із громадськістю, де обговорювалося питання каскаду ГЕС на Дністрі. У зв’язку з цим заступник голови облради Василь Деревляний звернувся до активістів із закликом не вводити людей в обману та припинити розповсюджувати неправдиву інформацію.
“Закликаю громадських активістів не розповсюджувати інформації щодо невиконання власних рішень обласною радою. Як відповідальний за виконання рішення №93 офіційно заявляю, що ця інформація не відповідає дійсності і є неправдивою. Звертаюся до громадських активістів, лідерів політичних партій не маніпулювати думкою громади щодо діяльності Тернопільської обласної ради та депутатського корпусу”, – наголосив чиновник.
Він також зазначив, що обласна рада працює відкрито і прозоро, а керівництво готове завжди прокоментувати ту чи іншу інформацію.
“21 березня 2016 року був направлений лист до Кабінету Міністрів (вихідний номер 06-379) “Про питання будівництва каскаду гідроелектростанцій з водосховищами на верхньому Дністрі на території Тернопільської області”. 19 травня 2016 року надійшла відповідь від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (вихідний номер 03/15-4920), яка була розміщена на сайті облради. Ще раз звертаюся до громадських активістів оприлюднювати лише правдиву інформацію чи то з цього, чи з інших питань”, – прокоментував Деревляний.
Додамо, що в Тернополі деякі громадські активісти нещодавно відзначились не лише тим, що поширюють неправдиву інформацію, а й займаються вимаганням. Зокрема, нещодавно у місті було затримано на хабарі двох чоловіків, що називають себе громадським активістами. За повідомленням поліції, вони вимагали у місцевого підприємця 71 тис. грн. За таку винагороду вони обіцяли не перешкоджати у будівництві кіоску. В іншому ж разі підприємцю погрожували знищенням особистого майна. Як виявилося, це – не поодинокий випадок, і наразі до ГУНПУ в області продовжують надходити заяви на цих активістів від людей, що також постраждали від їхніх дій раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *