В Тернополі виготовили найбільший дідух

Виготовлення дідухів у період Різдвяних свят – давня українська традиція, яка походить ще з дохристиянських часів і символізує хліборобське заняття нашого народу. Наразі найбільший в Україні дідух виготовили в Тернополі. Його висота сягає 8 метрів, а вага – понад 100 кг.
Автором ідеї є народний майстер ужиткового мистецтва, керівник гуртків Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Ярослав Осадца. Протягом останніх майже 30 років пан Ярослав зробив чимало дідухів і різдвяних павуків, відродив традицію їх виготовлення на Тернопільщині і навчає цьому дітей.
Слід зазначити, що в обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді щорічно проходить конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», в якому є номінація дідуха і павука. Участь у конкурсі беруть багато талановитих майстрів Тернопільської області.
Торік у Києві, в Національному екоцентрі, відбулася Всеукраїнська виставка-конкурс різдвяних дідухів, у якій пан Ярослав також брав участь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *