Дива Тернопільської, та не лише Тернопільської, політики

Цими днями в Україні та  Тернополі відбуваються мітинги, скликані більш, ніж двадцятьма політичними силами та громадськими об’єднаннями.

Окрім того, що вони були мало чисельними, раз по раз виникають скандали, пов’язані з тим, що учасникам цих акцій проплачують по 500 гривень. Ще однією скандальною історією цих акцій є те, що її підтримують з одного боку праві партії, що ніби сповідують український націоналізм, а з іншого – проросійські сили та політики, яких підозрюють в зв’язках з Росією та ФСБ.

Дивно також в Тернополі виглядала ситуація, коли поруч стояли депутати від «Свободи», «Громадянської позиції», «Самопомочі» та представники від «Аграрної партії», яку очолює колишній регіонал Іван Чайківський.

Здивувала також мила розмова між головою Тернопільського автомайдану Ігорем Василівим та Надією Савченко, яка засвідчила те, що вони перебувають на одному боці.

Ще більш дивно виглядає те, що рупорами акції виступають «колишні громадяни» Росії Лєщенко і Соболев, казанський татарин Мустафа Найєм та грузин Саакашвілі.

Виходячи з цього, суспільство все більше переконується у тому, що така акція спрямована виключно на ослаблення української держави та створення політичної кризи.

Навіть, якщо поверхнево проаналізувати вимоги, які звучать на цих акціях, можна зробити висновок, що вони не мають жодного сенсу.

Так, наприклад, створення ще одного суду з символічною назвою «антикорупційний» не реформує наявну судову систему. Значно більшого результату можна досягнути, забезпечивши прийняття Верховною Радою законодавчих актів, що забезпечать чесність тих судів, що вже існують. У такому випадку вирішувати долю корупціонерів можна буде в будь-якому з реформованих судів.

Система виборів за відкритими списками теж не змінить їх результатів. Так, на останніх виборах місцевих рад Тернопільської області діяла ця система, саме тоді, коли представники діючої влади і набрали найбільшу кількість голосів.

Що ж до зняття депутатської недоторканності, то за цю реформу першими відмовляться голосувати депутати тих опозиційних сил, що так активно виступають за це на мітингах, що і буде найбільшим парадоксом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *